Maski do włosów Wella SP

fryzuraKiedy na nasze kosmyki regularnie nakładamy odzywki, jednak ich działanie jest nieskuteczne lub niewystarczające, z pomocą może przyjść nam maska do włosów, ze względu na to, że nasze pasma coraz częściej poddawane są licznym zabiegom pielęgnacyjnym i stylizacyjnym, przez co narażone są na zwiększone ryzyko uszkodzeń, łamanie się, rozdwajanie i plątanie. W związku z tym, że tego typu mikrouszkodzenia doprowadzają do sytuacji, w której fryzura jest szorstka i matowa, producenci znanych marek regularnie opracowują metody i technologie, mające sprawić, że ich kosmetyki będą nie tylko skuteczne, ale i najlepiej dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Jednym z elementów, który skutecznie wzmacnia kondycję i strukturę kosmyków jest bez wątpienia maska do włosów.

 W powszechnym obiegu pojawiają się informacje na ich temat, na przykład takie, które zalecają stosowanie ich najczęściej raz w tygodniu oraz trzymanie ich zdecydowanie dłużej niż popularnych odżywek. Nie wszyscy wiedzą, że jest wiele powodów, dla których dzieje się tak, a nie inaczej. Pozostając w kręgu kosmetycznym, odżywki można by porównać do podkładu do twarzy. Nie ma on działania regenerującego czy odżywiającego, a jedynie działanie powierzchowne, wyrównujące koloryt cery. Na takiej też zasadzie odżywki otaczają włosy. Nie wnikają specjalnie do ich wnętrza, a jedynie utrzymują się na ich powierzchni tworząc warstwę ochronną utrzymującą się na nich do kolejnego mycia. Dlatego też odżywki można ? a wręcz powinno się nakładać na pasma po każdym zastosowaniu szamponu. W przeciwieństwie do tych specyfików, maski do włosów wella sp mają silniejsze działanie regenerujące i pielęgnacyjne, dlatego też ze względu na ich bogatszy skład nie powinno się stosować ich częściej, niż raz w tygodniu. Różnorodność substancji kondycjonujących wymaga też od użytkowników dłuższego trzymania ich na włosach tak, aby mogły one wniknąć w pasma i należycie zadziałać. W zależności od rodzaju oraz marki, maski powinno trzymać się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut, czas nałożenia nie powinien być jednak krótszy niż piętnaście minut.

Maska do włosów ma przede wszystkim nawilżać i regenerować, mogłoby się więc wydawać, że przede wszystkim jest przeznaczona dla posiadaczek włosów wyjątkowo zniszczonych, jednak ich różnorodność i specyfikacja sprawiają, że każda klientka z pewnością będzie w stanie znaleźć taką, która najlepiej dopasuje się do potrzeb jej pasm, bez względu na ich rodzaj i długość. Najpopularniejsze marki kosmetyczne umieszczają w składzie swoich masek elementy i substancje posiadające różne właściwości, z których część ma osłaniać włosy przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych, część natomiast ma wnikać do wnętrza włosa i odbudowywać jego strukturę. Rodzajów masek jest niezwykle dużo, skąd więc wiadomo, która z nich byłaby najbardziej odpowiednia? Przede wszystkim przed zakupieniem jakiegokolwiek kosmetyku, bez względu na to czy jest to specyfik z apteki, czy też z profesjonalnego salonu fryzjerskiego, powinno się dokładnie przyjrzeć swoim włosom i ocenić ich stan. W zależności bowiem od tego czy kosmyki są cienkie, grube czy kręcone, konieczne będzie zastosowanie innego typu produktu. Z tego też powodu właścicielki pasm cienkich i pozbawionych objętości powinny zrezygnować raczej z zakupu masek silnie regenerujących.

preparaty do włosówZe względu na to, że wzbogacone są one o substancje odbudowujące i silnie nawilżające, dodatkowo mogą obciążać, i tak już pozbawione życia, kosmyki, a cała fryzura zamiast lekkości i zdrowia może sprawiać wrażenie ciężkiej i przetłuszczonej. Dlatego też taka maska do włosów nie sprawdzi się w przypadku osób posiadających fryzury z tendencją do przetłuszczania się. Posiadaczki kosmyków z tendencją do puszenia się i trudnymi do ujarzmienia będą z pewnością najbardziej zadowolone z masek wzbogaconych o właściwości wygładzające, która na zewnętrznej powłoce włosa tworzy warstwę zabezpieczającą go przed działaniem czynników zewnętrznych, jak chociażby nadmiar wilgoci, niesprzyjająca aura czy wpływ klimatyzacji. Marki tworzące kosmetyki do włosów zadbały też o pielęgnację pasm po koloryzacji, dlatego też tego typu preparaty wzbogacane są między innymi o takie substancje, które chroniłyby kolor włosów przed blaknięciem i wypłukiwaniem go w kontakcie z pozostałymi kosmetykami, takimi jak szampony, lakiery, pianki czy lotiony, które w swoim składzie mogłyby posiadać na przykład hydrolizaty protein, wymywające barwnik z kosmyków. Można więc powiedzieć, że maski są dla włosów tym, czym specjalistyczne maseczki dla skóry twarzy. Maska do włosów ma do wykonania konkretne zadanie, dlatego ich składy nakierowane są na zlikwidowanie konkretnego problemu i sprawdzają się najlepiej na pasmach wymagających profesjonalnej pielęgnacji.

Skoncentrowane w maskach aktywne składniki działają na tyle intensywnie, że nie mają większego problemu z likwidowaniem rozdwojonych końcówek, łamliwości włosów, wypadaniem ich oraz uszkodzeniami wywołanymi przez agresywną koloryzację. Ze względu jednak na ich gęstą i lepką konsystencję, zbyt częste ich używanie może sprawić, że fryzura zamiast zdrowego wyglądu i lekkości, otrzyma element obciążający je i przetłuszczający. Maski powinno się aplikować po umyciu włosów, zachowując przy tym staranność i precyzyjność w rozprowadzaniu ich na całej długości pasm, zwracając jednocześnie uwagę na miejsca, które są najbardziej uszkodzone. Ze względu na to, że tego typu produkty najlepiej działają w połączeniu z ciepłem, głowę powinno się owinąć ręcznikiem, który co jakiś czas podgrzewałoby się gorącym powietrzem suszarki. Tak zaaplikowany produkt powinno się trzymać maksymalnie godzinę. Nie zaleca się przedłużania tego procesu ze względu na to, że zbyt intensywne regenerowanie może przynieść w konsekwencji problem z nadprodukcją sebum a nawet łojotokiem. Jak wszędzie więc powinno się zachowywać umiar. Która więc maska do włosów działa najlepiej? Bez wątpienia taka, która dopasowana jest bezpośrednio do potrzeb włosów oraz ich typu.