Jak działa maska do włosów?

fryzjerMając do dyspozycji dziesiątki kosmetyków, każdy z pewnością zadaje sobie podstawowe pytanie dotyczące tego, który z preparatów byłby najlepszy i najskuteczniejszy w kontakcie z problemami pasm czy skóry głowy. Producenci znanych marek dwoją się i troją, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów, narzekających często na trudności z intensywnym odbudowaniem swoich kosmyków.

Z tego też powodu jednym z preparatów, po które sięga się niezwykle chętnie, jest maska do włosów. Skoncentrowane w niej substancje odżywcze mają za zadanie wniknąć bezpośrednio do wnętrza włosa, odżywić go, nawilżyć i ochronić tak, aby przestał być on podatny na uszkodzenia mechaniczne lub negatywne działanie czynników atmosferycznych. Najczęściej jednak maska do włosów musi walczyć ze zniszczeniem pasm, które pojawiło się na nich na własne życzenie konsumentów, spowodowane przez nadmierną stylizację, używanie urządzeń termicznych oraz...nieprawidłowe mycie. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że istnieje coś takiego jak właściwa technika mycia, która pozbawiona jest szarpania i plątania kosmyków podczas ich oczyszczania.

Czasami więc to nie niewłaściwa dieta czy osłabienie organizmu jest głównym powodem, dla którego włosy stają się matowe, suche, puszące się, łamliwe i pozbawione blasku. W większości przypadków wina leży po stronie nieumiejętnego stosowania kosmetyków oraz nieprawidłowego procesu pielęgnacji. Działanie maski może być porównane do wpływu, jaki mają na cerę specjalistyczne maseczki do twarzy. I jedne, i drugie, mają za zadanie odbudowywać barierę ochronną, odżywiać i nawilżać. Jak wszędzie jednak, maska do włosów powinna być stosowana z umiarem, ponieważ nadmiar składników odżywczych zamiast wpływać pozytywnie na jakość fryzury, może ją tylko dodatkowo obciążać. Z tego też powodu nie zaleca się trzymania jej dłużej niż godzinę i stosowania częściej, niż raz w tygodniu, ponieważ ich gęsta i lepka konsystencja może wywoływać nadmierną pracę gruczołów łojowych. Maska do włosów wnika w ich strukturę i intensywnie je regeneruje, dlatego też powinna być dobrze dopasowana zarówno do rodzaju, jak i ich potrzeb.