Okna dachowe

Poddasza możemy dzisiaj aranżować w dowolny sposób, głównie za sprawą producentów okien, którzy dokładają wszelkich starań, aby udostępnić nam maksimum opcji zgodnie z naszymi preferencjami oraz stopniem zaciemnienia pomieszczeń. Klasyczne rozwiązania coraz częściej zastępowane są przez innowacyjne rozwiązania – balkony poddaszowe, okna kolebkowe czy panoramiczne, dzięki czemu nasze poddasze może być bardziej funkcjonalne i bardziej przytulne. Okna kolankowe sprawdzają się najlepiej w dachach, które posiadają kąt nachylenia od 20° do 55° i sprawdzają się najlepiej tam, gdzie niezbędne okazuje się doświetlenie pomieszczenia i zwiększenia pola widzenia. W ramach jednego modelu mamy dostępnych kilka opcji takich, jak na przykład okna z blokadą zabezpieczającą, okna w wersji otwieranej lub też zamkniętej.

Jeszcze innym rozwiązaniem są okna kolebkowe, które posiadają specjalnie uformowaną ościeżnicę, dzięki czemu łuk okienny jest dopasowany bezpośrednio do dachu, przez co doskonale wpisuje się w jego połać. Ze względu na jego nietypowość, tego typu okna muszą być dopasowywane bezpośrednio do oczekiwań klienta. Są więc modelami robionymi na jego specjalne zamówienie. Przyglądając się ofertom sklepów internetowych zauważyć możemy, że sporym zainteresowaniem cieszą się okna panoramiczne, posiadające duże rozmiary oraz duże kąty uchylenia skrzydła, dzięki czemu istnieje możliwość swobodnego wyjścia na dach. W zależności od naszych upodobań możemy pokusić się także o okna przesuwane na prowadnicach, dzięki czemu możemy poczuć się po ich uchyleniu dokładnie tak samo, jak wtedy, kiedy wychodzilibyśmy na przestronny taras.

Jeszcze do niedawna tarasy i balkony zarezerwowane były wyłącznie do dolnych kondygnacji, dzisiaj już, kiedy producenci okien poddaszowych oferują nam zupełnie nowe rozwiązania, możemy cieszyć się własnym balkonem także na poddaszu. Specjalna konstrukcja sprawia, że otwierając obie części okna, które odpowiednio się składają, możemy z powodzeniem wyjść na balkon. Ich zamknięcie przekształca okno w standardowy model okienny.