W jaki sposób możesz zastosować blachę perforowaną w swojej firmie?

Blacha perforowana należy do tych materiałów, na które nie zwraca się na co dzień uwagi. Warto jednak od czasu poświęcić jej więcej uwagi, ponieważ materiał ten jej stosunkowo tani, a jego zastosowanie w naszej firmie, czy przedsiębiorstwie przynieść może zaskakujące efekty.

Blacha w firmie

Oprócz tradycyjnego zastosowania perforowane blachy stosowane mogą być do mniej konwencjonalnych rozwiązań. Jeżeli twój zakład należy do branży budowlanej blacha perforowana wspaniale sprawdzi się jako przesiewacz materiałów sypkich takich jak kruszyny czy piaski. Drobne oczka blachy sprawiają, że idealnie oddzieli ona nawet najdrobniejszy materiał. Dzięki blasze perforowanej analiza sitowa przebiegała będzie szybko i sprawnie, a zamontowanie blachy będzie zdecydowanie tańsze niż zakup drogich sit do sortowania. Blacha z pewnością także pozwoli na dłuższą eksploatację.

Blacha perforowana stosowana jest także jako element urządzeń wentylacyjnych ze względu na swoją przewiewność pozwala na rotację powietrza, a także zabezpiecza każde pomieszczenie przed napływem owadów, które lubią przebywać w tego typu miejscach doprowadzając do różnego rodzaju awarii. Dzięki blasze takie sytuacje zostaną wyeliminowane. Dodatkowo zastosowanie blachy w urządzeniu wentylacyjnym pomaga tłumić hałas, który wytwarzają takie urządzenia jak wentylatory i centrale. Blacha perforowana zachować właściwe parametry akustyczne w pomieszczeniu. Tego rodzaju tłumiki montowane są zazwyczaj między wentylatorem a kanałem nawiewnym lub wywiewnym oraz przed nawiewnikiem powietrza.

Podobnie blacha perforowana stosowana może być jako element urządzeń chłodniczych i piekarniczych. Blacha jest materiałem niezwykle odpornym na każdy rodzaj temperatur, zarówno tych bardzo wysokich, dlatego też z tego materiału wykonuje się aluminiowe blachy do pieczenia, które cechują się dużą odpornością na zużycie. Blacha perforowana jest odporna na zadrapania i wytrzymałą na mycie w zmywarce.

Elementy zewnętrzne firmy

Niekończące się możliwości plastyczne blachy sprawiają, że za pomocą odpowiednich przyrządów możemy ją ciąć, wyginać, zwijać, falować, spawać, zgrzewać, malować, cynkować dzięki czemu nadajemy jej idealną formę finalną. Tak wykończona blacha posłużyć może jako element elewacji zewnętrznej budynków nadając im nowoczesnego wyglądu. Materiał zastosować możemy także jako element ogrodzeń terenu naszego przedsiębiorstwa, który uchroni teren firmy przed niespodziewanymi gośćmi i zapewni nam bezpieczeństwo. Blacha perforowana idealnie nadaje się do ozdoby schodów i tworzenia fantazyjnych balustrad, które dopełnić mogą oryginalny wystrój przedsiębiorstwa.