Jakie ćwiczenia wybrać, aby nie nudzić się w trakcie treningu?

Jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie z pewnością znasz uczucie znużenia treningiem. Nawet najdoskonalszy plan treningowy nudzi po pewnym czasie, zwłaszcza wtedy kiedy składa się z serii powtarzanych w tym samym tempie ćwiczeń. Czy istnieje jakiś sposób, aby zapobiec uczuciu znudzenia ćwiczeniami?

Jedną z metod na zapobiegnięcie znudzeniu ćwiczeniami jest przeplatanie zestawów ćwiczeń. Urozmaić swoje treningi – jednego dnia biegaj, drugiego wpływaj. Trening cardio przeplataj ćwiczeniami rozluźniającymi, np. jogą. Dzięki temu zapobiegniesz uczuciu znudzenia treningiem. Jeżeli brakuje ci pomysłów na ćwiczenia poszukaj ciekawych filmików na you tube. Jeżeli ćwiczysz fitness w sieci znajdziesz wiele inspirujących treningów z Ewą Chodakowską, Mel B, czy Jilian Michaels. Jeżeli ćwiczysz w domu, warto zakupić nowy sprzęt, który sprawi, że będziesz miała jeszcze więcej możliwości – hula hop. skakanka, drążek czy ciężarki mogą wprowadzić twój trening na całkiem nowy poziom. Podobnie zresztą jak odpowiednia motywacja – w trakcie ćwiczeń załącz radosną muzykę, która sprawi, że trening będzie mijał znacznie szybciej. Jeżeli trudno jest ci się samej zmotywować zaproś do ćwiczeń znajome i ćwiczcie razem – jazda na rowerze, jogging, czy zajęcia fitness będą upływały ci w miłej atmosferze. Korzystaj także z pięknej pogody i ćwicz na dworze! 30 minutowy spacer, to też forma treningu.

Jeżeli ćwiczysz na siłowni wybieraj takie formy aktywności, które umożliwiają urozmaicony trening. Jedną z nich jest crossfit, w którym każdego dnia ćwiczysz inny zestaw ćwiczeń, tak zwany wod, który nadaje całej grupie trener. Crossfiterzy z chęcią przychodzą na zajęcia, ponieważ nigdy nie wiedzą, czego mogą spodziewać się danego dnia. Każdy zestaw ćwiczeń, to nowe wyzwanie i kolejne przekraczanie własnych ograniczeń, dlatego też trening ten nigdy się nie nudzi, a crosfitterzy należą do niezwykle zmotywowanej grupy ćwiczeniowej.