Studiuj w Anglii

Dzięki możliwościom, jakie dają nam otwarte granice młodzi ludzie coraz częściej mogą wybierać spośród coraz lepszych metod kształcenia. Nie są już zmuszeni ograniczać się do polskich uczelni, wręcz przeciwnie – nikt nie stoi im na przeszkodzie, aby rozwinąć skrzydła i spojrzeć w kierunku uczelni zagranicznych. Nie trzeba nikomu mówić, jaką renomą na całym świecie cieszą się angielskie ośrodki naukowe takie, jak Cambridge University. Pozostaje tylko pytanie, co zrobić, aby dostać się na taką uczelnię?

 

Najważniejsze jest dobre przygotowanie, a to należy rozpocząć jak najszybciej. Jak wiadomo najszybciej wiedzę przyswaja się w młodym wieku, jednak nauk typowo książkowego języka angielskiego nijak ma się do tego, z którym spotkamy się na Wyspach Brytyjskich. W szkolnej ławce nikt nie przygotuje nas na popularne w danym środowisku zwroty, ani różniącą się od wymowy, którą raczyła nad pani od angielskiego, czy lektor. Prawda jest taka, że praktyka jest najlepszą nauczycielką, dlatego tak doskonałym wyborem jest posłanie dziecka na kurs językowy do Anglii.

Wyjazdy takie są niezwykle popularne. Obejmować mogą kursy wakacyjne lub też wyjazdy semestralne, czy roczne w trakcie których nasze dziecko wszechstronnie kształci swoje kompetencje językowe. Pozostająca pod opieką polskich opiekunów z odpowiednimi kwalifikacjami pociecha na pewno nie zdoła narobić sobie kłopotów w obcym kraju, będzie bezpieczna, a jednocześnie otoczona ze wszystkich stron językiem obcym będzie zmuszona się go nauczyć intuicyjnie. Taki rodzaj nauki nazywający się „pełnym zanurzeniem w języku” gwarantuje całkowite przyswojenie zasad i reguł języka obcego, a im wcześniej zaczniemy naukę, tym lepsze ona przyniesie rezultaty w przyszłości. Kursy językowe za granicą mają tę zaletę, że słyszany język nie jest sztuczny. Słyszymy go wymawiany różnymi tonami głosu, poznajemy dialekty, bo przecież język różni się w zależności od miejsca. Dziecko poznaje więc nie tylko język, ale także ludzi i daną kulturę Wielkiej Brytanii, co sprawi, że na studiach będzie czuło się zdecydowanie spokojniej i pewniej. Nie będzie to dla niego obce środowisko. A rozwiązanie takie jak jak Anglia studia to doskonałe połączenie, które gwarantuje naszemu dziecku ciekawą przyszłość.

A co jeśli z jednej strony chcielibyśmy, aby nasze dziecko wyjechało na taki kurs, ale z drugiej boimy się, że przez czas swojej nieobecności opuści sporo materiału ze wszystkich innych przedmiotów? Istnieją wakacyjne kursy językowe dla dzieci, które można podzielić na dwie grupy: takie, gdzie dzieci są razem i poznają otaczające je język lub też takie, gdzie są jakby jego częścią, czyli zostają umieszczone w odpowiednio dobranej brytyjskiej rodzinie i tam, dzięki niej oraz swojemu polskiemu opiekunowi poznaje język angielski codziennego użytku. Aby się uspokoić warto wcześniej poczytać informacje na temat edukacji w Anglii, a także zagranicznej wymiany, taka dawka wiedzy z pewnością zadziała na nas uspokajająco i rozwieje wszelkie wątpliwości.